دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
ثبت‌نام
Menu

مدیر پرستاری بیمارستان آپادانا؛

پرستاران مشکلات زیادی را تحمل می کنند/شیفت های اجباری و فرسودگی شغلی

پرستاران مشکلات زیادی را تحمل می کنند/شیفت های اجباری و فرسودگی شغلی
ارسال شده: آذر 4, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

مدیر پرستاری بیمارستان آپادانا ، با اذعان به اینکه پرستاران با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند، گفت: کار زیاد باعث فرسودگی نیروی پرستاری شده است. 

افسانه محمدزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات جامعه پرستاری از نگاه مدیران پرستاری گفت:  پرستاران با توجه به خدماتی که ارائه می دهد شان و جایگاه لازم را در جامعه ندارد و می بایست این جایگاه در جامعه ودر بین عموم مردم مشخص شود .

 

وی با بیان این که همچنین پرستاران با توجه به حضور در بیمارستان ها هیچگونه امنیت لازم را ندارند افزود: پرستاران  با انواع بیماری ها سروکار دارند اما متاسفانه حقوق و دریافتی مناسبی ندارد  به طوری که با این مبالغ ناچیز دریافتی پس از بازنشستگی نیز باید به ادامه فعالیت خود در مراکز درمانی بپردازند . 

 

مدیر پرستاری بیمارستان آپادانا خاطر نشان کرد: دانشجویان پرستاری پس از فارغ التحصیلی و حضور در بیمارستان ها به جایگاه هیچ یک از پرستاران، مدیران پرستاری و سوپروایزرها توجه نکرده و با بی احترامی پاسخگوی این افراد هستند و از برخی از شرح وظایف پرستاری به دلیل این که دوست ندارد سر باز می زنند .

 

وی با بیان این که متاسفانه  در حال حاضرحوزه آموزش در پرستاری بسیار ضعیف عمل می کند ، اظهار داشت:  دانشجویان فارغ التحصیل شده ، از دانش کافی برخوردار نیستند و بیشتر آموزش آنها تئوری بوده و عشق و علاقه کمک به بیماران و همنوعان در آنها بسیار پایین است و این به عنوان زنگ خطری برای جامعه پرستاری محسوب  می شود. 

 

محمد زاده در ادامه با تاکید بر این که همچنین مدیران پرستاری علاوه بر این مشکلات با چالش بزرگی به نام پزشکان روبرو هستند ، خاطر نشان کرد:  جامعه پزشکی خود را برتر از پرستاران می دانند و این امر باعث بی انگیزگی در جامعه پرستاری شده است و این مهم در بیمارستان های خصوصی بیشتر نمایان است. 

 

وی با بیان این که شیفت های مدیران پرستاری صبح تا ظهر است اما با توجه به پیگیری هایی که در طول روز انجام می دهند، اگر کم و کاستی وجود داشته باشد مترون ها باید پاسخگوی باشند، تصریح کرد: یکی از مشکلات مدیران پرستاری این است که اگر در شیفت های عصر و شب اتفاقی رخ دهد باز هم آنها باید پاسخگوی رئیس بیمارستان و مراجع قضایی باشند و این امر باعث نگرانی مدیران پرستاری در ساعاتی که خارج از محیط کار هستند می شود. 

 

مدیر پرستاری بیمارستان آپادانا کمبود پرستار نیز بحثی است این روزها بسیار داغ بوده و باعث خستگی پرستاران  شاغل در بیمارستان ها می شود، تاکید کرد: در بیمارستان های خصوصی جذب پرستاران طرحی و دانشجو ممنوع بوده و این امر باعث افزایش کمبود نیروی پرستاری شده و کمبود پرستار در بیمارستان های خصوصی بیشتر قابل لمس خواهد بود.

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات پرستاران در بیمارستان های خصوص عدم اجرای  قانون ارتقا بهره وری برای پرستاران است که باعث نارضایتی جامعه پرستاری در بخش خصوصی شده است . 

 

محمد زاده در پایان با بیان این که در جامعه پرستاری مشکلات بسیاری وجود دارد اما باز هم خلاف قانون و مقررات عمل نمی کنیم  ، افزود: پرستاری عشق به همنوع است . به عقیده من عطر تن بیمار بهترین عطر است و به جوانانی که به خدمت به بیماران علاقه مند هستند ، توصیه می کنم که به این رشته ورود کرده زیرا نتایج مثبت این حرفه به خود پرستاران  و زندگی آنها باز میگردد. 

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x