دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
ثبت‌نام
Menu

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس مطرح کرد؛

علت اجرا نشدن برخی قوانین پرستاری/خبر خوش به پرستاران

علت اجرا نشدن برخی قوانین پرستاری/خبر خوش به پرستاران
ارسال شده: آذر 9, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 1

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اجرا نشدن بسیاری از قوانین پرستاری را ناشی از کمبود پرستار در مراکز درمانی کشور دانست. 

دکتر حیدرعلی عابدی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که تمام مشکلات پرستاری در حال حاضر به دلیل کمبود پرستار است، گفت:  در حال حاضر شاخص پرستار به تخت کافی نیست بنابراین تمامی اتفاقات ناگوار براساس این امر برای جامعه پرستاری در حال رخ دادن است .

وی با بیان این که به دلیل این کمبود ، پرستاران شاغل نمی توانند از مزایای مختلف برخوردار شوند ، اظهار داشت:  پرستاران به دلیل کمبود نیرو نمی توانند از مرخصی بدون حقوق  و یا ماموریت آموزشی برخوردار شوند و بالااجبار می بایست در محل کار خود حاضر شوند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری تصریح کرد: همچنین کمبود نیرو باعث اضافه کاری های اجباری برای پرستاران شده و از اجرای قانون بازنشستگی پیش از موعد نیز جلوگیری می کند .

وی با تاکید بر این که بر طبق قوانین، پرستاری جز مشاغل سخت و زیان آور محسوب می شود، افزود:  براساس قانون مشاغل سخت و زیان آور پرستاران  این حق را دارد که با ۲۰ سال سابقه کار و ۵ سال سنوات ارفاقی درخواست بازنشستگی دهند و دستگاه های مربوطه نیز موظف به اجرای آن هستند. 

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان تاکید کرد: به دلیل کمبود نیروی پرستاری بسیاری از طرح ها از جمله قانون مشاغل سخت و زیان آور و بازنشستگی پیش از موعد و قانون ارتقا بهره وری که پرستاران براساس ان در ماه باید زیر ۱۵۰ ساعت کار کند اما متاسفانه بیشتر از این تایم کار میکنند به دلیل کمبود نیروی پرستاری قابل اجرا نیست .

وی با بیان این که در پی رفع این مشکل کمیسیون بهداشت و درمان جلسات متعددی برگزار کرده و بر روی مشکلات جامعه پرستاری تمرکز کرده است، گفت:  خوشبختانه امروز به نقطه ای رسیده ایم که می توانیم این خبر خوش را به جامعه پرستاری بدهیم که از سال ۹۸ به مدت ۵ سال همه ساله به صورت مداوم تعدادی پرستار و سایر کادر پرستاری برای رفع این کمبود جذب خواهند شد. 

عابدی خاطر نشان کرد: کار کارشناسی انجام شده و در لایحه بودجه تعداد دقیق استخدامی اعلام خواهد شد و مشکلات جامعه پرستاری که ناشی از کمبود است رفع خواهد شد . 

وی در پایان یادآور شد : اگر پرستار به حد متعادل برسد مسلما پرستاران راحت تر می توانند از قانون بازنشستگی پیش از موعد هم بهره مند شوند 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
4.5

1 نظر در مطلب "علت اجرا نشدن برخی قوانین پرستاری/خبر خوش به پرستاران" ثبت شده است

غلامرضا فرجی, 1397/09/09 10:40 ب.ظ

سلام. پرستاران زمانی خوشحال میشوند که تبعیض وتحقیر بزرگ اختلاف زیاد دریافتی با پزشکان کم شود. پرستار ایران کمترین حقوق را در مقاییسه با اکثر کشورهای دنیا دارد و این باعث بی انگیزگی پرستاران میشود لطفن برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات بیشتر تلاش کنید. خداقوت و ممنون

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x