دات نت نیوک

معاون پرستاری وزارت بهداشت مطرح کرد؛

لزوم توسعه شبکه ملی تحقیقات پرستاری

لزوم توسعه شبکه ملی تحقیقات پرستاری
ارسال شده: آذر 12, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: شبکه‌های تحقیقات پرستاری باید اعضای هیات علمی را از همه مراکز پژوهشی و دانشگاهی به همکاری برای حل مشکلات نظام سلامت دعوت کنند تا شاهد افزایش بهره‌وری تحقیقات در حوزه پرستاری باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ،  دکتر مریم حضرتی در مجمع عمومی شبکه تحقیقات پرستاری، گفت: شبکه مراکز تحقیقاتی یکی از مهمترین رویدادهای اخیر پرستاری است که مهمترین هدف آن کمک به حل مشکلات نظام سلامت است. سهم گروه های پرستاری در تولید علم در حوزه سلامت ۲۵ درصد بوده و در منطقه نیز، در حوزه تحقیقات پرستاری رتبه سوم را به خود اختصاص داده که این امر جای بسی افتخار است.

وی ارتقای سطح سلامت مردم در حیطه پرستاری را مهم دانست و گفت: اهمیت شبکه‌های تحقیقاتی دولتی و یا خصوصی در این است که همه با هم همراه و همسو در یک جهت تلاش کنند و هدف شکل گیری آنها حل مشکلات نظام سلامت باشد.

حضرتی، وزارت بهداشت، بخش خصوصی حوزه بهداشت و درمان و جامعه را سه رکن اصلی در شبکه‌های تحقیقاتی دانست و گفت: نباید شبکه‌ها را متعلق به بخشی از وزارت بهداشت دانست و این با ماهیت وجودی شبکه‌ها در تناقض است. از طرف دیگر ۹۷ درصد بودجه حوزه سلامت از طریق دولت و از طرف وزارت بهداشت پرداخت می‌شود، لذا شبکه ها در تعامل با وزارت بهداشت بوده و مستقل از آن نیستند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان یادآور شد: شبکه‌های تحقیقات پرستاری باید اعضای هیات علمی را از همه مراکز پژوهشی و دانشگاهی به همکاری برای حل مشکلات سلامت مردم دعوت کنند و انتظار داریم توسعه شبکه سازی مراکز تحقیقاتی از ۱۶ مرکز موجود تا ۳۰ مرکز افزایش یابد تا شاهد افزایش بهره‌وری تحقیقات در حوزه پرستاری باشیم.  

وی تصریح کرد: با استقرار این شبکه‌ها و پیاده‌سازی روش‌های مناسب و همچنین پژوهش‌های کاربردی و تجاری‌سازی دانش، امید است که کیفیت و کمیت پژوهش های علوم پزشکی متحول شده و تاثیر آن در سلامت نمود یابد.

تشریح اهداف شبکه ملی تحقیقات پرستاری، تشکیل هیات موسسه و اهداف راهبردی، نظام نوین اطلاعات پژوهشی پزشکی کشور، سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی علوم پزشکی، سامانه خبره یاب و ارائه رهنمودهای ارشادی از جمله موضوعاتی بود که در نشست مجمع عمومی شبکه تحقیقات پرستاری مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین در پایان این نشست، با حضور دکتر عباس نجاری، نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تشکیل شورای راهبردی و انتخاب ریاست این شبکه رای گیری انجام شد و براساس این رای گیری، خانم دکتر اسکویی، رییس قبلی این شبکه، مجددا به عنوان ریاست شبکه انتخاب شد.

 

منبع : وبدا

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x