دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
ثبت‌نام
Menu

عضوهیئت علمی دانشکده پرستاری تهران تاکید کرد؛

ضرورت تعامل دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با سازمان صنفی

ضرورت تعامل دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با سازمان صنفی
ارسال شده: آذر 13, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری تهران ، بر تقویت تعامل دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با سازمان صنفی در راستای توسعه اهداف پرستاری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، دکتر محمدعلی چراغی در نشست با دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری در خصوص بررسی واحد درسی پرستاری ، قانون و سازمان  که با حضور وحید نصیری معاون حقوقی سازمان نظام پرستاری  روز گذشته برگزار شد ، بر همکاری و همراهی سازمان نظام پرستاری در تعامل با بدنه حرفه پرستاری تاکید کرد و افزود: بخشی از بدنه این حرفه، سیستم آموزشی است.

وی ادامه داد: در بحث کارآموزی، کارورزی، نیاز به معرفی اخلاق و قانون برای دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری احساس شد و یکی از جاهایی که دانشجویان می‌توانند در بخش هویتی و پیوسته دانش نظری، عملی و بالینی خود حضور داشته باشند سازمان نظام پرستاری است که برای تدارک  برگزاری این نشست از مدیران ارشد سازمان نظام پرستاری جای تشکر و قدردانی دارد.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری تهران افزود: در پی تعامل انجام شده با دانشگاه و سازمان نظام پرستاری برای حضور معاونت حقوقی سازمان نظام پرستاری در این مرکز،به اعتقاد بنده اگر دانشجو با بدنه نهادی و زیرساخت های نهادی خود آشنایی نداشته باشد نمی تواندبه درستی ایفای نقش کند بنابراین از طریق ارتباط و بازدید ها، می توانند اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند.

وی گفت: دانشجویان کارشناسی ارشد مدیریت پرستاری می‌بایست با سایر افراد در حوزه حرفه ای خود آشنایی کامل داشته باشند و علاوه بر وزارت بهداشت باید با سازمان نظام پرستاری و سایر نهادها و انجمن‌های مربوطه آشنایی داشته باشند.

چراغی افزود: تعاملات سازمان نظام پرستاری اگر با حوزه آموزش افزایش یابد، دانشجویان می توانند با وضعیت ، بدنه ، ساختار واقعی و رئال حرفه‌ای خود آشنا شوند و ایده‌ پژوهشی برای آنها شکل گیرد که نتیجه تحقیق می‌تواند به یک تعامل مشترک بین سازمان و دانشکده منجر شود.

وی گفت: این برنامه با معاونت پرستاری و معاون دانشکده پرستاری و مترون و سوپروایزر پرستاری بیمارستان انجام شده که دانشجویان  از این طریق می‌توانند با سطح ادراکی مدیریت آشنا شوند . هدف ما یادگیری از طریق انجام دادن کار و درگیر شدن با فرآیند کار است، چون تنها با دانش نظری،  فرد متوجه رویدادها نخواهد شد.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری تهران اظهارداشت: هر چه این  تعاملات و رفت و آمدها بیشتر باشد این حرفه پایگاهی بیشتر شناخته می شود زیر در این گروه از کشور افغانستان و سایر شهرهای کشور حضور دارند و این امر می تواند معرف خوبی برای سایر کشورها ازجمله  کشور افغانستان باشد  زیرا افغانستان یک بخشی از امرو است و ایران هم بخشی از امرو می باشد و این به عنوان تشکیل بخشی از حرفه پایگاهی در امرو به شمار می رود.

وی گفت: اگراین ایده در بین دانشجویان رواج پیدا کند و هر چقدر این تعاملات بیشتر باشد ، وکالت مدافعی سازمان نظام پرستاری و پرستاران برای مردم نمایان خواهد شد و اتفاقات و رخ دادهای خوبی به شمار خواهد رفت.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x