دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
ثبت‌نام
Menu

در نشست مشترک دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با معاون حقوقی سازمان نظام پرستاری؛

طرح انتظارات و دیدگاه های دانشجویان ارشد پرستاری/ضرورت آشنایی با قوانین پرستاری

طرح انتظارات و دیدگاه های دانشجویان ارشد پرستاری/ضرورت آشنایی با قوانین پرستاری
ارسال شده: آذر 13, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

نشست مشترک دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری با معاون حقوقی سازمان نظام پرستاری، با هدف بررسی راهکارهای ارتقای حرفه پرستاری، در محل سازمان نظام پرستاری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، در پی آشنایی دانشجویان رشته مدیریت پرستاری با حقوق حرفه پرستاری و سازمان نظام پرستاری ، دکتر محمد علی چراغی عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری تهران، نشستی را با حضور وحید نصیری معاون حقوقی و سایر معاونین سازمان نظام پرستاری به همراه دانشجویان ارشد مدیریت پرستاری را روز دوشنبه در محل سازمان نظام پرستاری برگزار کرد.

در این نشست وحید نصیری معاون حقوقی سازمان نظام پرستاری به تعریف قانون و حقوق پرستاران پرداخت و نحوه برگزاری و انتخابات در سازمان نظام پرستاری را به دانشجویان عنوان کرد.

در ادامه دکتر محمدعلی چراغی عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری به تعاملات بین سازمان نظام پرستاری و دانشکده پرداخت و گفت: جهت معرفی حرفه پرستاری می بایست دانشجویان با ارگان ها و مجموعه های مربوطه در ارتباط باشند و این ارگان ها را به خوبی شناسایی و تحلیل نمایند تا خوراکی برای پژوهش دانشجویان و رفع مشکلات این مجموعه ها باشند.

 

 

بازخورد دانشجویان حاضر در این نشست بسیار مثبت بود و هر یک از آنها از برگزاری این گونه کارآموزی ها احساس خرسندی کردند.

گنج خانی دانشجوی ارشد پرستاری از زنجان اظهار داشت: نحوه برگزاری این کلاس ها به این شیوه بسیار عالی است و برخورد از نزدیک و تنگاتنگ با مدیران ارشد حرفه قابل ملموس بوده و اطلاعات بسیاری در زمینه حرفه و حقوق مربوط به حرفه می توان کسب کرد.

مولایی دانشجوی ارشد مدیریت پرستاری با بیان این که دیدار با مدیران ارشد رشته مربوطه بهترین تجربه برای کسب علم و دانش است، گفت: با کمک دکتر چراغی رویای آشنایی دانشجویان با مدیران ارشد رشته پرستاری به واقعیت تبدیل شده و با رفرنس های معتبر و کاربردی می توانیم به ایده های خود جامع عمل بپوشانیم.

 

 

بابایی دانشجوی مدیریت پرستاری دانشگاه تهران با اشاره به این که برای رشته مدیریت تدوین کارورزی به صورت حضوری در محل بسیار مفید و موثر واقع می شود، تاکید کرد: دانشجویان می توانند به عنوان نماینده پرستاران با سازمان های مربوطه که از لحاظ مدیریتی بسیار قوی عمل می کنند خواهیم بود زیرا در حال حاضر پرستاران با قوانین مربوط به خود آشنا نیستند و ما می توانیم به عنوان بهترین انتقال دهنده های این حقوق در محیط های بیمارستانی ، دانشکده ها و در بین دانشجویان باشیم و همچنین کارورزی های عملی ، دانش نظری را به دانش عملی تبدیل می کند.

 

طاهری دانشجوی ارشد پرستاری مدیریت پرستاری با بیان این که برگزاری کلاس ها به این شیوه بسیار مفید بوده و دکتر چراغی در خصوص این موارد زحمت زیادی رامتحمل شده است، تاکید کرد: دروسی که به صورت تئوری خوانده می‌شوند اگر به صورت عملی انجام نشوند ، کاربرد مناسبی در یادگیری مطالب نخواهد داشت بنابراین از طریق کارورزی به صورت عملی با قوانین پرستاری آشنا خواهیم شد

وی خاطر نشان کرد: در این کارورزی ها و ارتباطات تنگاتنگ بامدیران ارشد سازمان های مختلف که در ارتباط با پرستاری و تصمیم گیرنده هستند آشنا خواهیم شد و تاثیر مثبتی از لحاظ تجربی برای ما خواهد بود. همچنین دانشجویان می توانند به عنوان انتقال دهندگان عمل کنند .

 

 

رحمانی دانشجوی مدیریت پرستاری از کشور افغانستان ضمن تشکر از زحمات دکتر چراغی و مدیران ارشد سازمان نظام پرستاری جهت برگزاری این کارورزی و آشنایی دانشجویان با سلسله مراتب سازمان نظام پرستاری گفت: از طریق بازدید دانشجویان از سازمان نظام پرستاری با مفاهیمی که در کتب به صورت تئوری مطالعه کرده ایم  روبرو می شویم  و همچنین با ساختارها، عملکرد و فرآیند هایی که سازمان نظام پرستاری در خصوص حرفه پرستاری و و اهدافی را که برای آینده دارند آشنایی حاصل می کنیم.

وی ادامه داد : خوشحال می‌شوم که این گونه مسائل را که در ایران و در ارگان ها و مجموعه های حرفه پرستاری مشاهده می کنم بتوانیم در کشور افغانستان به منصه ظهور برسانم .

رحمانی افزود: در افغانستان سازمانی که بتواند به حرفه پرستاری به صورت مستقل فعالیت داشته باشد ،وجود ندارد و پس از فارغ التحصیلی تمام تلاش خود را خواهم کرد که آموخته های خود را به افغانستان انتقال دهم و بتوانم سازمانی را همانند سازمان نظام پرستاری در افغانستان ایجاد و راه اندازی کنم.

 

 

فراهانی دانشجوی ارشد مدیریت پرستاری گفت:این بازدیدها باعث می شود که با مدیران بالادستی و ارشد حرفه خود آشنا شویم و برای کسانی که مدیریت می خوانند می توانند اهداف خود را این مکان ها استارت بزنند و با دیدن عملکرد موفق مدیران می توانیم اهداف خود را مشخص نماییم.

امیر قبادی دانشجوی مدیریت پرستاری ضمن تشکر از فعالیت های دکتر چراغی برای بازدید دانشجویان از سازمان ها و مجموعه های پرستاری اظهار داشت: از طریق بازدید از این ارگان ها و آشنایی با کادر آنها باعث می شود که دانشجویان راحت تر اهداف خود را دنبال کنند زیرا بحث های حقوقی چالش برانگیز است و آشنایی دانشجویان و پرستاران با حقوق خود می تواند در روند احقق حق خود موثر واقع می شود.

در پایان دانشجویان به همراه مدیر اداری سازمان نظام پرستاری از واحدهای مختلف سازمان دیدن کرده و با فعالیت هر یک از واحدها آشنا شدند.

Print
This is trial version.
12
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x