دات نت نیوک

مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت:

ورود کارشناسان بیمه سلامت به موضوع اعتباربخشی بیمارستان‌ها

ورود کارشناسان بیمه سلامت به موضوع اعتباربخشی بیمارستان‌ها
ارسال شده: آذر 22, 1397
نظرات: 0

مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت: سنجه‌های اعتباربخشی بیمارستانی از وزارت بهداشت دریافت و قرار شده که سازمان‌های بیمه‌گر در ۲۰۰ سنجه اعتباربخشی نظر بدهند. یعنی کارشناسان بیمه به‌عنوان ارزیاب در بیمارستان‌ها حاضر شده و درباره کیفیت خدمات بیمارستان‌های طرف قرارداد و حتی غیرطرف قرارداد نظر خواهند داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا بیمه سلامت، مهدی قنادی درباره اعتباربخشی در بیمه‌های درمانی گفت: تاکنون سازمان‌های بیمه‌گر در موضوع اعتباربخشی بیمارستان‌ها مؤثر نبوده و فقط ناظر بودند، اما به تازگی تعامل و همکاری‌هایی با وزارت بهداشت در این زمینه انجام شده تا در مورد سنجش و اعتباربخشی بیمارستان‌ها از سازمان‌های بیمهگر نیز نظرخواهی شود.

وی افزود: سنجه‌های اعتباربخشی بیمارستانی از وزارت بهداشت دریافت و قرار شده که سازمان‌های بیمه‌گر در ۲۰۰ سنجه اعتباربخشی نظر بدهند. یعنی کارشناسان بیمه به‌عنوان ارزیاب در بیمارستان‌ها حاضر شده و درباره کیفیت خدمات بیمارستان‌های طرف قرارداد و حتی غیرطرف قرارداد نظر خواهند داد.

قنادی ادامه داد: اگر این موضوع نهایی شود، قدم بسیار بزرگی در راستای تعامل با وزارت بهداشت در زمینه ارزیابی و اعتباربخشی بیمارستان‌ها برداشته خواهد شد. زیرا مردم بسیاری از مشکلات خود در بیمارستان‌ها را به سازمان‌های بیمه‌گر منتقل می‌کنند و ما باید این موارد را به وزارت بهداشت اعلام کنیم. بهتر این است که در زمان ارزشیابی، سازمان‌های بیمه‌گر اثرگذاری مناسب داشته باشند و مراکز و مؤسسه‌های درمانی مشاهده کنند که پرداخت‌ها منوط به اصلاح ساختار و فرآیندهای بیمارستانی است و در نتیجه تلاش بیشتری در راستای ارتقای کیفیت خدمات سلامت انجام می‌شود.

مدیرکل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: هرچند وزارت بهداشت کنترل‌های خاص خود را در این زمینه دارد، اما به این علت که پرداخت‌ها با سازمان‌های بیمه‌گر است، این سازمان‌ها بهتر می‌توانند انحراف از فرآیندها را مورد سنجش قرار دهند. اگر این تعامل وجود داشته باشد، می‌توان به اصلاح ساختار و فرآیندهای مراکز و مؤسسه‌های درمانی بیش از قبل امیدوار بود.

Print
This is trial version.
 
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x