دات نت نیوک

رئیس نظام پرستاری چالوس عنوان کرد؛

پرستاران می توانند در پست های مدیریتی نظام سلامت فعال باشند/ پرستاری به اتاق فکر نیاز دارد

پرستاران می توانند در پست های مدیریتی نظام سلامت فعال باشند/ پرستاری به اتاق فکر نیاز دارد
ارسال شده: دی 15, 1397
نظرات: 0

رئیس نظام پرستاری چالوس، بر ضرورت استفاده از ظرفیت نیروهای پرستاری در بخش های مدیریتی نظام سلامت کشور تاکید کرد.

محمد تیر در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که امروزه پرستاری باید به زبان دیپلماسی به دنبال احقاق حقوق خود باشد، گفت: جامعه پرستاری باید از پیله کهنه خویش خارج شود و به اجتماع معرفی گردد.

وی با بیان این که پرستاران با توجه به ماهیت شغلی که دارند می توانند مدیران توانمند باشند ، اظهار داشت: با توجه به این که پرستاران در صف اول درمان قرار دارند و بیشترین خدمات را به بیماران و مددجویان ارائه می کنند می توانند به عنوان مدیران ساعی و ارزشمند عمل نمایند زیرا بهترین گزینه برای مدیریت بحران ، پرستاران هستند.

رئیس نظام پرستاری چالوس با بیان این که زبان دیپلماسی به ما کمک می کند تا با دیگران ارتباط موثر برقرار کنیم و بتوانیم برای حرفه پرستاری امتیازاتی کسب کنیم ، تاکید کرد: با تعادل و ارتباط موثر وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری می توان در رده بالاتر ارتباط موثری برقرار کرد.

وی با تاکید بر این که جامعه پرستاری باید در مناسبات اجتماعی حضور فعالی داشته باشند، افزود: پرستاران می بایست در مجلس شورای اسلامی ، حضور فعال داشته باشند و دیدار با نمایندگان ، رئیس جمهور را در اولویت کار خود قرار دهند تا مسئولین، حرف پرستاران بالین را بشنوند.

تیر با بیان این که اتاق فکر پرستاری در رده های بالا دستی باید به فکر تفویض اختیار به هیات مدیره های سراسر کشور، از طریق مصوبات متمرکز و ملی باشند تا هیئت مدیره ها نیز بتوانند اختیاراتی را در منطقه خود اعمال کنند، تصریح کرد: برای انتخاب رده های مدیریتی در پرستاری مانند سوپروایزر یا مدیران پرستاری باید یک حق رای برای نظام پرستاری قائل شد، تا زمانی که قدرت اجرایی در کالبد سازمان نظام پرستاری دمیده نشود،  با قدرت مشاوره ای کاری از پیش نخواهد رفت.

وی خاطر نشان کرد: درانتخاب مدیران پرستاری دانشگاه می توان از نظارت هیات مدیره های نظام پرستاری تابع آن دانشگاه استفاده کرد. مسلماً مدیرانی که سلسله مراتب را طی کرده باشند ، بسیار درد آشناتر خواهند بود.

رئیس نظام پرستاری چالوس افزود: بزرگان پرستاری کشور در معاونت پرستاری وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری باید ارتباطات برون سازمانی بسیار قوی و موثری با سازمان های تاثیر گذار برقرار کنند تا مشکلات جامعه پرستاری رفع گردد.

وی در پایان یادآور شد: امیدوارم در روزهای آینده با اتحاد و همدلی بین همه ی دلسوزان پرستاری کشورشاهد اتفاقات خوب برای پرستاران زحمتکش بالین باشیم  .

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x