دات نت نیوک

در جلسه کمیسیون بهداشت و محیط‌ زیست شورای رشت بیان شد:

تأکید بر پرداخت تعرفه خدمات پرستاری/ نظام صنفی پرستاری تحت‌ فشار هستند

تأکید بر پرداخت تعرفه خدمات پرستاری/ نظام صنفی پرستاری تحت‌ فشار هستند
ارسال شده: دی 25, 1397
دسته ها: اخبارصنفی, رشت
نظرات: 0

در جلسه کمیسیون بهداشت، محیط ‌زیست و خدمات شهری شورای رشت به پرداخت تعرفه بهای خدمات پرستاری که درگذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب‌شده بود تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌ زیست شورای شهر رشت عصر امروز در هفتاد و دومین جلسه این کمیسیون با تبریک سالروز ولادت باسعادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار اظهار کرد: حضور سپید جامگان شهر رشت که همواره علیرغم تمامی مشکلات، خود را وقف مشکلات همنوعان خودکرده‌اند در این جلسه مایه مباهات است.

وی با اشاره به اینکه خدمت صادقانه و بی‌منت سرلوحه امور پرستاران است افزود: متأسفانه با تمامی وعده‌هایی که در راستای رفع مشکلات جامعه پرستاری مطرح‌شده تاکنون اقدام خاصی دراین‌باره انجام‌نشده و در شرایطی که اخیراً وزیر بهداشت استعفای خود را اعلام کرده انتظار داریم با در نظر گرفتن تمهیدات ویژه از زحمات شبانه‌روزی این قشر تجلیل شود.

فاطمه شیرزاد با بیان اینکه به‌سلامت جسم و روان افرادی که در حوزه‌های سلامت مشغول فعالیت هستند باید توجه شود گفت: رفع دغدغه‌های این‌چنینی باید به‌طور هدفمند برنامه‌ریزی و اجرایی شود.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر رشت با اشاره به افزایش جمعیت سالمند در گیلان بیان کرد: جمعیت سالمند استان گیلان رو به افزایش است و یقیناً این موضوع در آینده مشکلات متعددی ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه پرستاران فشار کاری مضاعفی را تحمل می‌کنند تصریح کرد: امیدواریم در داخل استان و کشور نهادهای مربوطه برای رفع مشکلات جامعه پرستاری با تلاش مضاعفی ورود کرده و معوقات مالی این قشر زحمتکش پرداخت و با افزایش کادر پرستاری در بیمارستان‌ها و دیگر مراکز درمانی تا حدودی از حجم کاری شبانه‌روزی آنان کاسته شود.

شیرزاد با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان جامعه پرستاری رو به افزایش هستند گفت: انتظار داریم شرایط اشتغال برای افراد تحصیل‌کرده در جامعه فراهم  شود و در حال حاضر بسیاری از فارغ‌التحصیلان پرستاری متقاضی کار به شورای شهر رشت مراجعه می‌کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط‌زیست شورای شهر رشت به تصویب پرداخت تعرفه بهای خدمات پرستاری در سال ۸۶ در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: بحث تعرفه بهای خدمات پرستاری حق قانونی این قشر خدوم و پرتلاش جامعه است و امیدواریم دستگاه‌های مجری هر چه سریع‌تر نسبت به اجرایی شدن این مهم اقدام کنند.

دولت طرح نظام جامعه سلامت را با جیب پرپول شروع کرد

نائب رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت نیز در این جلسه با تبریک میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار با اشاره به اینکه شغل پرستاری و پزشکی ریسک زیای دارد اظهار کرد: با مشکلات صنف پرستاران ازجمله نظام پرداختی و غیره  آشنا هستم.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید طرح نظام جامعه سلامت را با جیب پرپول شروع کردند افزود: نهایتاً این پول در یک بخش خاص پنج‌درصدی از پزشکان تقسیم شد اما عملاً این طرح مؤثر واقع نشد.

بهراد ذاکری به فعالیت در بخش اورژانس بیمارستان‌های مختلف رشت اشاره کرد و گفت: بیمار و همراه بیمار همواره در  یک شرایط اورژانسی قرار دارند و فشار موجود در آن شرایط به پرستار واردشده و معمولاً آماج حملات و توهین قرار می‌گیرند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای رشت با اشاره به اینکه نظام جامع پرداختی  پرستاران می‌تواند کامل‌تر و بهتر اجرایی شود تصریح کرد: نظام صنفی پرستاری عملکرد خوبی دارد اما همواره از سوی وزارتخانه و دیگر بخش‌ها برای دریافت چیزی که حق طبیعی آنان است تحت‌فشار هستند.

در این جلسه پرستاران مراکز مختلف درمانی درباره مباحثی ازجمله کمبود تجهیزات، عدم پرداخت تعرفه خدمات پرستاری و غیره دغدغه‌های خود را مطرح کردند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x