دات نت نیوک

نماینده ولی فقیه در گیلان:

پرستاری یعنی زندگی به مانند فرشتگان/ به بخش معنوی سالمندان توجه شود

پرستاری یعنی زندگی به مانند فرشتگان/ به بخش معنوی سالمندان توجه شود
ارسال شده: دی 25, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

آیت الله فلاحتی حضرت زینب(س) را پیشوا و مقتدای پرستاران توصیف کرد و گفت: پرستاری آرامش، سعه صدر، اخلاق و رفتار کریمانه و عالمانه می خواهد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، آیت الله «رسول فلاحتی» روز شنبه  در مراسم تجلیل از پرستاران آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت با تبریک روز پرستار اظهار کرد: پرستاری به معنای مانند فرشتگان زندگی کردن است.

نماینده ولی فقیه در گیلان پرستاری را جمع تمام رفتارهای نیک انسانی عنوان کرد و افزود: جایگاه پرستاران در قیامت در کنار انبیای الهی است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پرستاری آرامش، سعه صدر، اخلاق و رفتار کریمانه و عالمانه می‌خواهد، تصریح کرد: حضرت زینب کبری(س) مقتدای پرستاران است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به تاثیرگذاری معنویت در زندگی انسان، خاطرنشان کرد: توجه به بخش معنوی و دینی سالمندان حائز اهمیت است.

آیت الله فلاحتی، خواستار کمک و توجه ویژه به وضعیت پرستاران شد و اظهار کرد: رفتار کریمانه با خیران مهم است.

وی با اشاره به بی‌گناه و معصوم بودن معلولان ابراز نمود: طبق آیات و روایات از آنجایی که معلولان همانند یک کودک هیچ تکلیفی بر گردنشان نیست و در این دنیا گناهی برایشان نوشته نمی‌شود و به نوعی معصوم هستند، می‌توانند مستجاب الدعوه باشند.

آیت الله فلاحتی در پایان با بیان اینکه این قشر از جامعه وقتی روز قیامت مقام و جایگاه خود را می‌بینند، خدا را بابت معلول بودنشان در دنیا شکر می‌کنند، ابراز کرد: لذا از این افراد بخواهید برایتان دعا کنند چرا که دعاهایشان نزد خداوند به اجابت خواهد رسید.

مهربانی و گذشت ویژگی پرستاری سالمندان است

«سید علی حسینی» نیز در مراسم مذکور به خلاقیت پرستاران در رسیدگی به سالمندان در این آسایشگاه اشاره کرد و گفت: مهربانی و گذشت از ویژگی پرستاران است.

در مراسم مذکور، ۱۰ نفر از پرستاران آسایشگاه سالمندان و معلولین رشت با اهدای لوح تجلیل شدند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x