دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

علت اجرایی نشدن تعرفه خدمات پرستاری/ تعارض منافع پرستاران و پزشکان

علت اجرایی نشدن تعرفه خدمات پرستاری/ تعارض منافع پرستاران و پزشکان
ارسال شده: بهمن 9, 1397
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری، علت عدم اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری را ناشی از تعارض منافع پرستاران و پزشکان دانست.

علیرضا گچ کوبان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی  در خصوص عدم تصویب بودجه مورد نظر برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری گفت:12 سال از تصویب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می گذرد و همچنان هر ساله با وعده و وعید اجرای این قانون را به سال بعد موکول می کنند.

وی با بیان این که  اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیازبرای اجرا شدن نیاز به هیچ گونه بودجه اضافه ندارد، اظهار داشت: تعرفه های پزشکی هیچ گونه ردیف خاصی ندارند و 10 برابر تعرفه پرستاری است اما تعرفه پرستاران با مبالغ کمتر بوده و براساس قانون ششم توسعه  می تواند در قالب کارانه ها اجرایی شود و هیچ بار هزینه اضافی برای دولت نخواهد داشت.

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: تا کنون وزارت بهداشت اراده ای برای اجرایی شدن این قانون نداشته و قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری  12 سال است که همچنان خاک نمی خورد.

وی افزود: علت اصلی عدم اجرای این قانون از سوی وزارت بهداشت، تعارض منافع پرستاران با پزشکان است زیرا در حال حاضر خدمات، توسط پرستاران ارائه و به نام پزشکان ثبت و هزینه به پزشکان پرداخت می شود بنابراین اگر این تعرفه ها برای پرستاران در نظر گرفته شود، هزینه ها به  پزشکان پرداخت نخواهد شد و به نوعی تعرض منافع بوجود خواهد آمد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x