دات نت نیوک

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

نقش ارزنده پرستاری در پیشگیری از بیماری ها/ ضرورت حضور پرستار در تیم پزشکی خانواده

نقش ارزنده پرستاری در پیشگیری از بیماری ها/ ضرورت حضور پرستار در تیم پزشکی خانواده
ارسال شده: بهمن 13, 1397
نظرات: 0

نایب رئیس شورای عالی نظام پرستاری، بر ضرورت توسعه خدمات پرستاری در جامعه و پیشگیری از بیماری ها با استفاده از ظرفیت پرستاران تاکید کرد.

دکتر سید رضا مظلوم در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اعتقاد به این که  پرستاران باید در سطح نخست سیستم ارجاع باشند، گفت: تمرکز بر پیشگیری از ابتلا به بیماری های غیرواگیر رویکرد مناسبی است.

با بیان این که این تمرکز برگرفته از آمارهاست، در ادامه اظهار کرد: باید پیش از تمرکز بر بیماری ها بر پیشگیری تمرکز شد.

وی ادامه داد: برای پیشگیری باید به اصلاح سبک زندگی کاهش عوامل خطر و … توجه بیشتری شود.

نایب رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور با بیان این که پیشگیری از ابتلا و بازتوانی دو نکته حایز اهمیت برای کاهش شمار مبتلایان به بیماری های غیرواگیر است، گفت: در این ۲ حوزه پرستاران بخوبی می توانند نقش ایفا کنند.

مظلوم با بیان این که پرستاران باید در این ۲ حوزه در سطح جامعه و بیمارستان فعالیت کنند، افزود: بخشی از این پیشگیری ها از طریق آموزش و مشاوره امکانپذیر است.

وی با بیان این که نقش پرستاران در بخش سلامت با نقش آنها در جامعه کامل میشود، ادامه داد: پرستاران با پیشگیری از شیوع و بروز بیماری های غیرواگیر نقش پررنگی در سطح جامعه خواهند داشت.

نایب رییس شورای عالی نظام پرستاری کشور با تاکید بر ضرورت وجود تبلیغات درباره مراقبت ها و خدمات پرستاری در منزل از سوی وزارت بهداشت گفت: برای اجرای مناسب برنامه پزشک خانواده و سیستم ارجاع باید پرستاران وارد شوند تا فرد در مرحله نخست آموزش ها و مشاوره های لازم را دریافت کند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x