دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

وزارت بهداشت به تنهایی در پیشگیری از بیماری ها موفق نمی شود/ ضرورت استفاده از ظرفیت نیروهای پرستاری

وزارت بهداشت به تنهایی در پیشگیری از بیماری ها موفق نمی شود/ ضرورت استفاده از ظرفیت نیروهای پرستاری
ارسال شده: بهمن 17, 1397
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری، با عنوان این مطلب که وزارت بهداشت نمی تواند به تنهایی در امر پیشگیری از بیماری ها موفق باشد، بر ضرورت استفاده از ظرفیت نیروهای پرستاری در برنامه های بهداشتی کشور تاکید کرد.

حمید سالاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این که  پرستاران می توانند نقش پررنگی در کاهش آثار مخرب ۴ بیماری غیرواگیر(سرطان ها، تصادفات، بیماری های قلبی و عروقی و دیابت) داشته باشند، گفت: هم اکنون بیماری های غیرواگیر آسیب جدی به سلامت جامعه وارد می کنند.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت در پیشگیری از بروز این بیماری ها به تنهایی موفق نیست این وزارتخانه حداکثر ۲۵ تا ۳۰ درصد می تواند در تأمین و حفظ سلامت جامعه موثر باشد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: در تأمین سلامت کامل و از جمله کنترل بیماری های غیر واگیر سازمان ها و نهادهای تأمین کننده امنیت جاده ها و آسیب های اجتماعی و باید در تأمین و پیشگیری کارکردی موثر داشته باشند.

وی با بیان این که پرستاران بخش عمده و تأثیرگذاری از نظام سلامت را تشکیل می دهند، گفت: پس آنها می توانند نقش موثر و پررنگی در این موضوع داشته باشند و باید در این باره به کار گرفته شوند.

سالاری با بیان این که طرح تحول سلامت به همت پرستاران عملیاتی شد، افزود: در برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع هم می توانند نقش بی بدیلی داشته باشند.

وی با بیان این که هیچ طرحی نمی تواند بدون اتکا به نیروی انسانی پرستاری عملیاتی شود، خاطرنشان کرد: هم اکنون رویکرد جدید وزارت بهداشت پزشک خانواده و نظام ارجاع است که پرستاران می توانند  نقش عمده ای داشته باشند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور یادآور شد: پرستاران می توانند در همه زمینه های مرتبط با سلامت فعال و موثر باشند و نادیده گرفتن ظرفیت نیروی انسانی و مهارت های تخصصی آنها به صلاح جامعه نیست.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x