دات نت نیوک

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس،

امیدواریم پرداختی های نظام سلامت عادلانه شود/وزیر بهداشت به اجرای تعرفه پرستاری توجه کند

امیدواریم پرداختی های نظام سلامت عادلانه شود/وزیر بهداشت به اجرای تعرفه پرستاری توجه کند
ارسال شده: بهمن 20, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ابراز امیدواری کرد وزیر بهداشت با اشاره به برنامه هایی که در روز کسب رای اعتماد مطرح کرد، نسبت به عادلانه شدن پرداخت های پرستاری تلاش کند.

دکتر یعقوب شیویاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ضمن تبریک به دکتر نمکی به عنوان وزیر بهداشت گفت: دکتر نمکی انسان توانمندی است و سالهاست که با حضور خود در معاونت امور برنامه ریزی منشا اثر بوده است و امیدواریم براساس سبقه ی ایشان، بتواند سیاست های خود را به مرحله اجرا درآورد.

وی با بیان این که در برنامه طرح تحول، قانون های بسیاری تصویب شده اما به مرحله اجرا نرسیده است، اظهار داشت: در خصوص اجرایی شدن این گونه قوانین از دکتر نمکی انتظار می رود که به آنها جامه عمل بپوشاند .

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به گفته های دکتر نمکی در روز کسب رای اعتماد خود از مجلس در خصوص عادلانه کردن پرداختی بین پزشک و پرستار تاکید کرد:  نظام پرداخت و قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری یکی از قوانینی است که در برنامه ششم  توسعه به اجرای آن تاکید شده و دکتر نمکی می بایست عدالت در پرداختی دستمزدها را به مرحله اجرا برساند زیرا زیبنده نظام سلامت نیست که افرادی که برای سلامت مردم دست به دست هم داده اند از بی عدالتی در پرداخت ها رنج‌ببرند .

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه بسیاری از قوانین در تمامی حوزه ها بر زمین مانده که ضعف مدیران و وزرا در این امر دخیل بوده و باید به آن پرداخته شود بویژه  اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاریباید مد نظ قرار گیرد.

شیویاری افزود: برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، کمبود منابع مدنظر بود که انتظار می رفت براساس طرح تحول سلامت به این موضوع پرداخته می شد تا پرستاران نیز به حقوق واقعی خود دست یابند.

وی یادآور شد:منابع درآمدی متفاوت است و برخی از این منابع از درآمد اختصاصی قابل پرداخت است و درآمد اختصاصی نیز باید مدیریت شود . با توجه به ارتباطاتی که دکتر نمکی با سازمان مدیریت برنامه ریزی دارد،امیدواریم بتواند اعتبارات لازم را در بودجه سال ۹۸ و سال های آتی لحاظ کند تا از این ردیف اعتباری  که اختصاص داده می شود این قانون برای پرستاران اجرایی شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمامی کادر درمان از اهمیت بالایی برخوردارند اما شرایط پرستاران باید در اولویت قرار گیرد زیرا پرستاران با توجه به خدماتی که ارائه می دهند باید انگیزه بیشتری داشته باشند تا بهترین خدمات  به بیماران ارائه شود .

وی درپایان افزود: سازمان نظام پرستاری می بایست با صبوری و پیگیری مستمر بتوانند حقوق جامعه پرستاری را بررسی کند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x