دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
ثبت‌نام
Menu

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

وزیر بهداشت نباید در بحث آموزش پزشکی و پرستاری تبعیض قائل شود/ مراقبت پرستاری به اندازه خدمت پزشکی مهم است

وزیر بهداشت نباید در بحث آموزش پزشکی و پرستاری تبعیض قائل شود/ مراقبت پرستاری به اندازه خدمت پزشکی مهم است
ارسال شده: بهمن 30, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری، با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت پیرامون ورود بخش خصوصی به حوزه آموزش بهیار و کاردان پرستاری، گفت: وزیر نباید در موضوع آموزش پزشکی و پرستاری، تبعیض قائل شود. چون پرستار و پزشک، هم پای یکدیگر در امر سلامت دخیل هستند.

دکتر زینب فدایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به اظهارات اخیر وزیر بهداشت در مورد ورود آموزش خصوصی به رشته بهیاری و کاردان پرستاری گفت:  پرستاری همیشه مورد ظلم و تبعیض واقع شده است . دکتر نمکی سپردن آموزش سایر رشته های پزشکی را به بخش خصوصی را تهدید سلامت مردم در نظرمیگیرد اما آموزش خصوصی رشته پرستاری را تایید می کند، این در صورتی است که پرستاری و پزشکی پا به پای هم هستند و با سلامت و جان مردم سرو کار دارند و به تبع آن آموزش خصوصی پرستاری نیز تهدید سلامت مردم محسوب می شود.

وی با بیان این که آموزش پرستاری در دانشگاه آزاد در حال حاضر با مشکلات متعددی روبرو است ، اظهار داشت: کلاس های کارآموزی برخی از دانشگاه های آزاد بدون مربی برگزار می شود و دانشگاه نمره بدون برگزاری کلاس های کارآموزی به دانشجویان ارائه میدهد. کنترل دانشگاه آزاد برای وزارت بهداشت سخت است بنابراین چگونه می توانند بخش خصوصی را کنترل کنند و از این طریق راه برای سو استفاده از این رشته فراهم خواهد شد و مردم بیشترین آسیب را از این جریان خواهند دید.

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: اگر حرفه ای آموزش مناسب، نداشته باشد، یکی از ابعاد اصلی را نخواهد داشت، بنابراین اگر آموزش پرستاری مورد تهدید قرار گیرد، هویت حرفه ای پرستاری تهدید خواهد شد و این حرفه با قدمت طولانی رو به زوال خواهد رفت .

وی با بیان این که این امر تهدیدی برای حرفه پرستاری و سلامت مردم خواهد بود، تصریح کرد: از دکتر نمکی وزیر جدید بهداشت و درمان انتظار می رود این طرح را لغو نماید، زیرا اگر پرستاری آسیب ببیند به تبع آن خدمات پزشکی نیز موثر وقع نخواهد شد و و با افت کیفیت روبرو خواهیم شد.

فدایی با تاکید بر این که می بایست عدالت در تمام ابعاد وزارت بهداشت و درمان وجود داشته باشد، تاکید کرد: برقراری عدالت همه جانبه در حوزه آموزش ، نظام پرداختی ، برخورداری از تسهیلات و امکانات  جز خواسته های جامعه پرستاری از وزیر جدید بهداشت و درمان است و از وی انتظار می رود که به تمامی کادر درمان و افرادی که در سیستم سلامت خدمات ارائه می دهند، به یک چشم بنگرد و تفکیک قائل نشود و به تهدیدات حرفه پرستاری پایان دهد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x