دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه، 31 اردیبهشت 1398
ثبت‌نام
Menu

عضو شورای دانشجویی نظام پرستاری تهران؛

مسیر اشتباه وزارت بهداشت برای حل مشکلات پرستاری/ گروه خاص برای پرستاری ارزشی قائل نیستند

مسیر اشتباه وزارت بهداشت برای حل مشکلات پرستاری/ گروه خاص برای پرستاری ارزشی قائل نیستند
ارسال شده: اسفند 4, 1397
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو شورای دانشجویی نظام پرستاری تهران،  نسبت به نوع نگاه وزارت بهداشت به مسائل و مشکلات حرفه پرستاری، گفت: به نظر می رسد، وزارت بهداشت در مسیر اشتباهی برای حل مشکلات پرستاری گام بر می دارد.

 

سید محمد علوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که طرح خصوصی سازی آموزش پرستاری ریشه در بحث کمبود نیروی پرستاری دارد، اظهار داشت:  تصمیمات وزارت بهداشت در سال های اخیر برای حل این بحران نشان داد که جنس دغدغه‌هایش با دغدغه‌های پرستاران متفاوت است .

وی با بیان این که وزارت بهداشت تا چند سال پیش اساس بحث کمبود پرستار را قبول نداشت اما در سال‌های اخیر با دستاویز قرار دادن این مسئله به تدوین طرح هایی روی آورده که نتیجه مثبتي نداشته و حتي در صورت اجرا بدون شك مي توانست خسارت هاي زيان باري را پي داشته باشد، گفت: ریشه چنین طرح هایی را باید در تفکری دید که از دهه ۷۰ و همزمان با ورود حجم قابل توجهی از سرمایه و پول به سیستم درمان کشور بر این وزارتخانه مستولی شد. این تفکر مربوط به یک گروه خاص در حوزه سلامت است كه فقط محدود به پرستاران هم نيست .

عضوشورای دانشجویی نظام پرستاري تهران با اشاره به این که متاسفانه برای این گروه، آینده پرستاری اهمیتی ندارد و اینکه منابع سرازیر شده به سمت سیستم درمان کشور فقط به جیب همان گروه خاص برود، اولویت دارد، تصریح کرد: بنابراین به نظر می‌رسد که وزارت بهداشت دغدغه اش در خصوص کمبود پرستار در مسير اشتباهي طي مي شود چرا كه در غير این صورت باید برنامه‌ای برای به کارگیری خيل عظيمي از دانش‌آموخته بیکار رشته پرستاری ارائه می‌کرد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر مشاهده می شود كه نه تنها برای فارغ التحصیلان رشته پرستاری برنامه‌ای در وزارت بهداشت وجود ندارد بلکه به دنبال این هستند که رشته پرستاری را از فضای علمی و آکادمیک نیز دور کنند  بنابراین با توجه به مشکوک بودن این مسئله باید پشت پرده تصویب چنین طرح‌هایی بررسی شود و وزير بهداشت اجازه اجراي سیاست های پرستار ستیز را ندهد.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x