دات نت نیوک

اهدای عضو اهدای زندگی است؛

سفید پوشی که با نجات جان ۵ نفر آسمانی شد / پرستاری حرفه عشق و ایثار است

سفید پوشی که با نجات جان ۵ نفر آسمانی شد / پرستاری حرفه عشق و ایثار است
ارسال شده: فروردین 29, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

پرستاران در زمان حیات خود با ارائه خدمات درمانی به نجات جان مردم و بیماران میپردازند و پس از مرگ نیز با اهدا اعضای بدن خود همچنان جان دوباره به ۵ بیمار بخشید. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، پرستار وظیفه شناس پریسا جعفر نژاد که ۱۰ ماه از گذراندن طرح خود در بیمارستان شبستر آذربایجان میگذشت در اثر سانحه تصادف با خودروی خود دچاد مرگ مغزی شد.

 

بدون تردید دل کندن از حیات جسمانی جوانی که عمری را در پیشگاه پدر و مادر و خانواده قد کشیده، دشوار است اما دیدن چهره ی نیازمند بیماران مضطر؛ قرار را از چهره خانواده این عزیز ازدست رفته ربود. و بدین ترتیب با نظر لطف خدا، خانواده معزز با ایثاری الهی ازجسم جوان خویش برای نجات جان جوانانی دیگر گذشتند. و بااهداي اعضای بدن او به چندین نفر زندگی دوباره  بخشیدند.

 

به گفته دکتر پور فتحی، معاون محترم درمان، اهدا عضو  پرستار وظیفه شناس "پریسا جعفر نژاد" ، سومین اهدا عضو امسال بود که صورت گرفت. در پی این اقدام ستودنی از طرف خانواده این عزیز، دو کلیه ایشان در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز پیوند داده شد.

 

همچنین وی افزود: کبد و پانکراس با ارسال به شیراز و قلب ایشان با ارسال به تهران برای فراهم آوری، جان چندین بیمار در صف پیوند نجات خواهد یافت.

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن ابراز همدردی، خاطر نشان کرد: طی مراسمی به همراه کارکنان بیمارستان از خانواده این پرستار ایثارگر قدر دانی به عمل آورد.  

 

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، به نمایندگی از جامعه شریف پرستاری کشور، ضمن قدر دانی از خانواده پرستار وظیفه شناس پریسا جعفر نژاد، درگذشت ایشان را به خانواده داغدار و جامعه پرستاری تسلیت گفت و از خداوند منان برای آن مرحومه رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت می نماید. 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x