دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

پرستاران باید از وضعیت سازمان صنفی خود مطلع باشند/ لزوم مشارکت حداکثری جامعه پرستاری در انتخابات

پرستاران باید از وضعیت سازمان صنفی خود مطلع باشند/ لزوم مشارکت حداکثری جامعه پرستاری در انتخابات
ارسال شده: اردیبهشت 9, 1398
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: برای دستیابی به چشم انداز روشن در پرستاری، می بایست جامعه پرستاری از وضعیت سازمان صنفی خود آگاهی کامل داشته باشند.

حمید سالاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در خصوص چشم انداز پرستاری گفت:  معمولاً در تدوین و ترسیم چشم‌انداز به وضعیت موجود در هر گروه و یا سازمان توجه زیادی می شود. با توجه به اینکه در آستانه انتخابات تشکیل هیئت مدیره و شورای عالی دوره پنجم سازمان نظام پرستاری هستیم، به پرستاران، توصیه می کنم که به درستی از وضعیت موجود سازمان صنفی و به طور کل جامعه پرستاری اطلاع داشته باشند تا بتوانند در خصوص دورنمایی از این صنف مهم و تاثیرگذار در جامعه تصویر بهتری داشته باشند.

وی با بیان این که جامعه پرستاری از نظر کمی با تعداد بالای پرستاران با تحصیلات آکادمیک برخوردار است، اظهار داشت: این قشر خدوم می‌تواند تاثیر گذاری خوبی در تمامی ابعاد اجتماعی، سیاسی، صنفی و... داشته باشند، بنابراین اگر در تحلیل وضعیت موجود و ارزیابی نقاط قوت و ضعف خودمان با دقت عمل کنیم، میتوانیم چشم انداز روشن و امیدبخشی را برای جامعه پرستاری متصور شد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به این که یکی از راه های ترمیم نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، انتخاب درست و البته مشارکت فعال همکارانی که توانایی تغییر در وضعیت موجود به سمت مطلوب را دارند، در انتخابات است، تصریح کرد:  براساس این مهم، از همکاران پرستار تقاضا می شود که در وهله نخست در انتخابات مشارکت حداکثری داشته باشند و همچنین با دقت بالا افرادی را انتخاب کنند که بتواند در ارتقاء صنفی تاثیر مثبت داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد:  به اعتقاد بنده اگر در خصوص دو مورد مذکور درست عمل شود، چشم انداز بسیار خوب و روشنی برای جامعه پرستاری ایجاد خواهد شد چرا که این جامعه دارای تمام ظرفیت های لازم برای رشد و بالندگی اجتماعی است.

سالاری افزود:  پرستارانی که ظرفیت لازم برای کمک به جامعه پرستاری را در خود می‌بیند، قابلیت‌های خود را به جامعه پرستاری معرفی کنند و به یاد داشته باشند ورود به این عرصه هیچ‌گونه منفعت شخصی به دنبال نخواهد داشت، بلکه می بایست عاشقانه برای خدمت به قشری که خود در خدمت سلامت مردم هستند، ایثار و فداکاری کنند.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x