دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری تاکید کرد؛

ناکارآمدی مدیران وزارت بهداشت/ عدم وجود شرح وظایف برای پرستاران

ناکارآمدی مدیران وزارت بهداشت/ عدم وجود شرح وظایف برای پرستاران
ارسال شده: اردیبهشت 11, 1398
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری با بیان این که پرستاران از شرح وظایف دقیق در مراکز درمانی برخوردار نیستند گفت: این امر به دلیل سوء مدیریت و ناکارآمدی مدیران در وزارت بهداشت است.

علی اشرف رحمان پناه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: متاسفانه در حال حاضر کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی به شدت خودنمایی می کند. به طور کلی  پرستاران به عنوان سنگ زیرین آسیاب درمان به شمار می روند و بدون استثنا باید پاسخگوی تمامی کمبودهای مراکز درمانی باشند.

وی اظهار داشت: مراکز درمانی علاوه بر کمبود نیروی پرستاری با کمبود پزشک، تجهیزات و ... نیز مواجه هستند و  پرستاران اولین و آخرین شخص در دسترس بیماران، همراهان، خانواده، جامعه و حتی مسئولین هستند و آنان برای جبران ناتوانی های خود و توجیح نواقص و ناتوانی در مدیریت مالی و اداری خود، پرستاران را زیر سوال می برند .

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: اگر پزشک به هر دلیل به موقع و مطابق خواست و شرایط بیمار بر بالین حاضر نشود، پرستار نخستین کسی است که مورد باز خواست قرار بگیرد . اگر کمک پرستاری و خدماتی کافی وجود نداشته باشد  باید پرستار پاسخگوی این مشکلات باشد.

وی ادامه داد:  تمامی این موارد خارج از شرح وظایف پرستاران بوده و نشان از ناکارآمدی سیستم درمان کشور و یا بعلت سوء مدیریت مدیران و عدم تامین نیرو و خدمات و تجهیزات لازم و کافی است.

رحمان پناه خاطر نشان کرد: این بحران و سر در گمی متاسفانه در بین مسئولین، ناظرین و حتی گیرندگان خدمت هم بوضوح مشاهده می شود و این معضل باعث حس ناتوانی و ناامیدی در حل تعارضات محیط کارپرستاران شده و درنتیجه باعث دلسردی و عدم حس تعلق و اعتماد به نفس در جامعه پرستاری شده است.

وی افزود: براساس این تعارضات جامعه از خدماتی که از پرستاران دریافت می کنند راضی نخواهند بود و همچنین جامعه پرستاری از ارائه خدمت خود احساس رضایتمندی و رضایت از انجام کار نخواهند داشت  لذا سبب خستگی و از کار افتادگی جسمی و روانی پرستاران می شود .

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno