دات نت نیوک

حمزه عنوان کرد؛

جذب 9000 پرستار در سال کم است / معوقات کادر درمان باید پرداخت شود

جذب 9000  پرستار در سال کم است / معوقات کادر درمان باید پرداخت شود
ارسال شده: اردیبهشت 21, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی گفت: جذب 9000 پرستار در سال رقم کمی است و این تعداد باید افزایش یابد.

دکتر احمد حمزه در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به این که در حال حاضر با کمبود پرستار، پزشک و ماما در کشور مواجه هستیم، گفت: با توجه به اینکه شبکه بهداشت و درمانی کشور در حال گسترش هستند و طرح‌های جدیدی در حال احداث و راه اندازی هستند،  نیازمبرم به پرستار در مراکز درمانی وجود دارد  و سازمان امور استخدامی می بایست تدابیر لازم را برای جبران این کمبود بیاندیشند.

وی ادامه داد:  بحث سلامت و جان مردم درمیان است و کمبود پرستار در بیمارستان ها به این معنی است که خدمات نامناسب و بی کیفیت به بیماران ارائه می شود و این قابل قبول نخواهد بود.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضربا کمبود قریب به 100 هزار پرستار در کشور مواجه هستیم و  جذب ۹ هزار پرستار بسیار کم است و می بایست این رقم افزایش داده شود و وزارت بهداشت و سازمان امور استخدامی ردیف استخدامی بیشتری برای جذب پرستار تعیین نمایند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به معوقات کادر درمان که نزدیک به 1 سال است پرداخت نشده، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور تخصیصی برای پرداخت معوقات به کادر درمان در نظر گرفته نشده است و امیدوار هستیم تدابیری در این خصوص نیز اندیشیده شود تا رضایتمندی به کادر درمان بازگردد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x