دات نت نیوک

عضو شورای عالی نظام پرستاری مطرح کرد؛

نقش پررنگ پرستاران در حوزه اجتماعی/ توجه ویژه مسئولین به نقش های پرستاران در جامعه

نقش پررنگ پرستاران در حوزه اجتماعی/ توجه ویژه مسئولین به نقش های پرستاران در جامعه
ارسال شده: اردیبهشت 28, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو شورای عالی نظام پرستاری با اشاره به نقش های پرستاران در اجتماع گفت: پرستاران در جامعه از نقش های متفاوتی برخوردارند که با توجه مسئولین به این نقش ها می توان جامعه ای سالم با فرهنگ بهداشتی بالا داشته باشیم .

حمید سالاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در خصوص نقش هاى اجتماعى پرستاران در جامعه گفت: جامعه پرستاری به لحاظ کمی، مرتبه علمی و پژوهشی چه در سطح بالین و چه در سطح آموزشی و آکادمیک زبانزد عام و خاص هستند. همچنین پرستاران ایرانی از جایگاه ممتاز و ویژه ای در سطح منطقه ای و بین المللی برخوردار هستند.

وی با بیان این که  پرستاران همیشه در حوزه اجتماعى  نقش پررنگى بر عهده دارند، اظهار داشت: جامعه پرستاری همیشه در صف اول درمان قرار دارند و همچنین در پویش های ملی و مشاركت در كاهش صدمات ناشى از بلاياى طبيعى نقش پررنگ و تاثیر گذاری برعهده دارند و شايد به جرات بتوان ادعا كرد كه بدون مشاركت اين قشر ساعى بسيارى از مشكلات مذكور لاينحل ميمانند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد:  از سياستگذران كشور انتظار ميرود اين نقش بى بديل پرستاران را ناديده نگيرند و متناسب با ظرفيت هاى كشور در جهت احقاق حقوق و خواسته هاى مشروعشان عادلانه عمل كنند تا جايىكه پرستاران ما هم مانند كشورهاى پيشرفته دنيا از جمله آلمان و .... مورد احترام حداكثرى قرار گرفته و در رده هاى بالا و مرتفع جامعه قرار گيرند.

وی افزود: بنابرين نقش اجتماعى پرستاران در ساختن جامعه اى سالم و با فرهنگ بهداشتى بالا بر كسى پوشيده نيست و نبايد مغفول واقع شود و براى تغيیر فرهنگ سلامتى مردم  و همچنين حفظ سلامت روحى روانى و جسمى مردم از جامعه پرستارى استفاده شود.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x