دات نت نیوک

اورنگ عنوان کرد:

ضرورت ایجاد راهکارهایی برای جذب پرستاران / ایجاد انگیزه برای جلوگیری از مهاجرت پرستاران

ضرورت ایجاد راهکارهایی برای جذب پرستاران / ایجاد انگیزه برای جلوگیری از مهاجرت پرستاران
ارسال شده: اردیبهشت 29, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

عضو نظام پرستاری کرج با بیان این با توجه به مشکلات متعددی که گریبانگیر جامعه پرستاری است، گفت: پرستاران به دلیل عدم رسیدگی مسئولین به این مشکلات وبرای داشتن رفاه در زندگی به ادامه فعالیت خود در سایر کشورها پرداخته و بنابراین آمار مهاجرت پرستاران روز به روز افزایش دارد.

هادی اورنگ در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به چشم انداز پرستاری در آینده دور و نزدیک گفت: با توجه به اختلاف درآمدی پرستاران ایران با سایر کشورها و عدم اجرای قوانین صحیح برای آنها، به نوعی پرستاران را از ادامه فعالیت در کشور دلسرد کرده و پرستاران وادار به مهاجرت می کند و براین اساس اگر برای رفع مشکلات پرستاری اقداماتی صورت نگیرد قطعا چشم انداز خوبی برای این حرفه وجود نخواهد داشت.

وی اظهار داشت: ضروری است که برای ماندگاری و بهره‌گیری از دانش پرستاران، می بایست اقدام عاجل صورت گیرد و راهکار ماندن و جذب پرستاران در این حرفه، همکاری مسئولان برای اجرای قوانین بر زمین مانده مانده است و تعرفه گذاری خدمات پرستاران است که باید باید متناسب و اصولی شود، همانطور که خدمات پزشکی و آزمایشگاهی تفاوت دارد لازم است آیین‌نامه اجرایی در حوزه پرستاری هر چه زودتر به مرحله اجرا درآید.

عضو نظام پرستاری کرج خاطر نشان کرد:  ازسوی دیگر رویکرد پرستار محوری در مدیریت بالینی کیفیت خدمات را بهبود می‌بخشد. با توجه به جایگاهی که پرستاران در زنجیره سلامت در کنار پزشکان دارند کیفیت خدمات سلامت و درمان را بهبود می بخشد .

وی افزود: پرستاران در گذشته جایگاه حرفه‌ای خود را نیافته بودند اما اینک این شغل روز به روز با استانداردهای بیشتر عجین شده و انتظار می‌رود از طرح‌های قانونی برای پرستاران عملیاتی شود تا با انگیزه بیشتر به ارائه خدمات بپردازند.

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
3.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x