دات نت نیوک

یک متخصص طب کار عنوان کرد:

پرستاران و معلمان بیشتر در معرض فرسودگی شغلی قرار دارند

پرستاران و معلمان بیشتر در معرض فرسودگی شغلی  قرار دارند
ارسال شده: مرداد 15, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

متخصص طب کار با بیان این‌که پرستاران و معلمان بیشتر در معرض فرسودگی شغلی هستند، گفت: عمدتاً مشاغلی در معرض فرسودگی شغلی هستند که با انسان در ارتباط هستند و نیازمند برقراری ارتباط با همکاران و مددجویان می باشند و باید از دیگران حمایت کنند که نمونه بارز آن افراد شاغل در سیستم سلامت به ویژه حرفه پرستاری و یا شغل معلمی است.

دکتر زهرابنفشه آل‌محمد در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با بیان این‌که فرسودگی شغلی وقتی بروز می‌کند که فرد تحت استرس شغلی زیاد باشد، در ادامه اظهار کرد: استرس زمانی رخ می‌دهد که خواسته‌های شغلی از فرد بیش از حد توانایی او در برآورده کردن آنها باشد.

وی با بیان این‌که افراد در معرض فرسودگی شغلی از ۳ جهت آسیب می‌بینند، افزود: این افراد از نظر عاطفی دچار تحلیل می‌شوند و از نظر شخصیتی نیز آسیب دیده و به احساس عدم موفقیت شغلی دچار می‌شوند.

این متخصص طب کار با بیان این‌که این افراد معمولاً توان عاطفی خود را از دست می‌دهند و قادر به برقراری ارتباط مناسب با همکاران و مددجو نیستند، تصریح کرد: در نتیجه اختلال در این ارتباط بازده شغلی کاهش می‌یابد و شخصیت فرد دستخوش تغییراتی می‌شود و رفتارهای خشن و بدون احساس بروز می‌کند.

دکتر آل‌محمد با بیان اینک‌ه این افراد به انسان‌ها به چشم اشیاء نگاه می‌کنند، ادامه داد: این افراد به لحاظ فردی هم افراد موفقی نیستند و از این نظر احساس منفی دارند از این‌رو آن شغل برای این افراد مناسب نیست.

وی اختلالات فرسودگی شغلی را در حوزه اختلالات روان دانست و گفت: البته این افراد می‌توانند از نظر جسمی علایم و نشانه‌هایی داشته باشند اما باید برای بهبود وضعیت این افراد عوامل مرتبط با فرسودگی شغلی را کاهش داد.

این متخصص طب کار با بیان این‌که از علل منجر به فرسودگی شغلی سطح بالای استرس شغلی و عدم رضایت شغلی است، افزود: برای کنترل فرسودگی شغلی باید علل آن ریشه‌یابی شود و در جهت برطرف کردن آن و کاهش استرس شغلی کوشید.

دکتر آل‌محمد یادآور شد: از علل افزایش استرس شغلی بار کاری زیاد است که این مشکل را می‌توان با افزایش شمار کارکنان و یا اصلاح نوبت کاری جبران کرد تا از میزان شدت عوارض کار زیاد کاست.

چندی پیش سازمان بهداشت جهانی فرسودگی شغلی را بیماری اعلام کرد.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno