دات نت نیوک
ﺳﻪشنبه 29 فروردین 1396
تعداد بازدید: 383
تعداد نظرات: 0

برقراری عدالت همه جانبه در وزارت بهداشت

برقراری عدالت همه جانبه در وزارت بهداشت
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری از دولت جدید خواست:

برقراری عدالت همه جانبه در وزارت بهداشت

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری از دولت جدید خواستار برقراری عدالت همه جانبه در وزارت بهداشت شد.

دکتر زینب فدایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری گفت: خواسته جامعه پرستاری از دولت جدید در درجه اول برقراری عدالت در وزارت بهداشت است به این معنی که برقراری عدالت منصفانه در پرداختی ها، تخصیص امکانات و ... می باشد زیرا به جز پزشکان پرداختی بین تیم درمان عادلانه نمی باشد و می توان گفت حتی در بین پزشکان نیز این بی عدالتی وجود دارد.


وی خاطر نشان شد:  از رئیس جمهور آینده خواستاریم  که عدالت همه جانبه را در بین تیم درمان و وزارت بهداشت برقرار نماید این نه تنها خواسته پرستاران بلکه خواسته تمامی تیم سلامت وخواسته جامعه می باشد زیرا پزشکان با این مبالغ دریافتی ها تافته جدابافته از مردم شده اند .


عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری اظهار داشت: دومین خواسته پرستاران وزیرغیر پزشک است زیرا هیچ لزومی ندارد که وزیر بهداشت و درمان پزشک باشد  بلکه باید شخصی باشد که مدیریت کافی و وافی ودر تمامی موارد صاحب نظر باشد ، شاید پزشکی دارای تمامی خصوصیات لازم برای مدیریت باشد اما چون ذینفع بوده به روند پزشک سالاری در وزارت بهداشت ادامه خواهد داد.


وی افزود: از دولت جدید انتظار داریم که سسیستم پزشک سالار را از وزارت بهداشت ریشه کن کند و عدالت را برقرار نماید و قوانین مصوب پرستاری از جمله قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، قانون ارتقاء بهره وری که ناقص اجرایی شده است ، قانون مشاغل سخت و زیان آور بودن شغل پرستاری که براساس آن پرستاران با 20 سال سابقه می توانند بازنشست شوند اجرایی شود .


فدایی در پایان یادآور شد: از دیگر خواسته های پرستاری تامین معیشت و امکانات رفاهی تیم سلامت است زیرا معیشت و امکانات پرستاران و مابقی تیم درمان با پزشکان متفاوت بوده و باید تامین شود.

تصاویر
  • برقراری عدالت همه جانبه در وزارت بهداشت
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل