دات نت نیوک
جمعه 13 مرداد 1396
تعداد بازدید: 276
تعداد نظرات: 0

دست های پشت پرده علیه حرفه پرستاری/ تربیت پرستار بیمارستانی یک توطئه است

دست های پشت پرده علیه حرفه پرستاری/ تربیت پرستار بیمارستانی یک توطئه است

یک پرستار فعال صنفی عنوان کرد؛

دست های پشت پرده علیه حرفه پرستاری/ تربیت پرستار بیمارستانی یک توطئه است

پس از گذشت ۱۰ سال از تصویب قانون تعرفه خدمات پرستاری در مجلس، وزارت بهداشت در این سال ها از هیچ تلاشی برای جلوگیری از اجرای این قانون دریغ نکرده و هر بار با سنگ اندازی های مختلف مانع از اجرای این قانون شده اند. حال در اقدامی دیگر دست های پشت پرده بر آن شدند که نه تنها بر قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری بلکه بر هویت آگاه و مطالبه گر پرستاری برای همیشه خط بطلان و فراموشی بکشند.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، یک پرستار فعال صنفی در رابطه با آیین نامه تربیت پرستار بیمارستانی ادامه داد: وزارت بهداشت به عنوان متولی امر سلامت کشور بدون در نظر گرفتن و اهمیت دادن به سلامتی مردم، با رونمایی از طرح تربیت پرستار بیمارستانی و با این ادعا که در فکر چاره ای برای حل معضل کمبود نیروی پرستاری است طرح غیر کارشناسانه و غیر اصولی تربیت پرستار توسط بیمارستان ها را مطرح نموده و با وجود همه التهابات و اعتراضات گسترده در جامعه پرستاری نسبت به این آئین نامه، با بی توجهی آشکار همچنان مترصد اجرای آن به هر قیمتی است.

وی ادامه داد: در آخرین اقدام نیز مبادرت به معرفی کد رشته برای آموزش پرستاران توسط بیمارستان ها در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۷-۱۳۹۶ نموده است. این در حالی است که مسئولان وزارت بهداشت در روزهای اخیر و از تیریبون های مختلف اعلام نموده اند که همچنان به آئین نامه اصفهان پایبند بوده و اقدامی بر خلاف آن انجام نمی دهند. به راستی علت این همه تلاش برای فریب افکار عمومی چیست.

این پرستار فعال صنفی افزود: دست های پشت پرده این طرح با اشراف کامل به هویت آگاه و مطالبه گر پرستاران کشورمان سعی در سرکوب آن داشته و گویا در این مسیر از هیچ تلاشی و هزینه ای (حتی سلامتی مردم) فرو گذار نمی کنند. چراکه می دانند پرستار بدون پشتوانه آموزشی کافی تنها یک نیروی بله قربان گو بیش نیست.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از همکاران پرستاران می خواهم به هیچ عنوان نسبت به این موضوع غفلت نورزند و با تمام توان از حرفه خود و مسائل مرتبط با آن صیانت نمایند.

تصاویر
  • دست های پشت پرده علیه حرفه پرستاری/ تربیت پرستار بیمارستانی یک توطئه است
  • دست های پشت پرده علیه حرفه پرستاری/ تربیت پرستار بیمارستانی یک توطئه است