يکشنبه 09 مهر 1391
تعداد بازدید: 2006
تعداد نظرات: 0

پرستاران ایران در منطقه بهترین هستند

پرستاران ایران در منطقه بهترین هستند

رئیس بورد پرستاری کشور:

پرستاران ایران در منطقه بهترین هستند

رئیس بورد پرستاری کشور گفت: پرستاران ایران در بین کشورهای منطقه مانند کویت، دوبی و قطر بهترین پرستاران شناخته شده اند و همیشه مورد تایید سازمان های بین المللی نظیر سازمان بهداشت جهانی(who) و شورای بین المللی پرستاران( ICN) بوده اند.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار نظام پرستاری کشور، سادات سید باقر مداح، در نشست اعضای شورای عالی نظام پرستاری با رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرستاران ایرانی با وجود ناآشنا بودن به زبان عربی همواره موازین شرعی و مسائل علمی و مذهبی را مراعات می کنند، اظهار کرد: پرستاران ایرانی در کشورهای اروپایی و خارجی نیز جزو بهترین پرستاران هستند.

 

وی ادامه داد: امروز پرستاران برای امرار معاش ناگزیر از کار در 3 شیفت هستند در شیفتهایی که یک پرستار با 30 بیمار کار می کند در کشور استرالیا پرستاران 11 روز در ماه کار می کنند و از هر نظر تامین هستند.

رئیس بورد پرستاری کشور با اشاره به ایثارگری ها و رشادتهای پرستاران در جبهه ها گفت: من در زمان های گذشته که پرستار بودم اختلاف حقوقی من با دکتر قریب 300 تومان بود(100 تومان حقوق من بود و 300 تومان حقوق ایشان) پرستاران با این جاذبه ها و اخلاقیات به حرفه پرستاری رو می آوردند.

مداح با بیان اینکه با گوشزد، تذکر با وجود فشار کاری، اقتصادی و کمبود امور رفاهی نمی توان انتظار بهبود کیفیت خدمات پرستاری را داشت، افزود: پرستاران برای 3 حیطه درمان، پیشگیری و توانبخشی تربیت شده اند و طی 20 سال آینده یک دوم جمعیت کشور سالمند هستند.

وی یادآور شد: از این رو باید پرستاران را برای برطرف کردن نیاز سال های آینده تربیت و با کمک مسئولان باید جاذبه های لازم را در حرفه پرستاری ایجاد کرد.  

پایان خبر

تصاویر
  • پرستاران ایران در منطقه بهترین هستند
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

كليه حقوق اين پرتال محفوظ و در اختيار سازمان نظلام پرستاري جمهوري اسلامي ايران مي باشد.