1402/11/24١٤:٤١

مسئولان به خواسته بهیاران توجه کنند

مسئولان به خواسته بهیاران توجه کنند

عضوشورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: حتما به خواسته‌های پرستاران به ویژه در قانون نظام تعرفه گذاری خدمات پرستاری توجه شود.همچنین لازم است مسئولان به خواسته بهیاران نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند.

رضا عباسپور در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری بیان کرد: مهمترین دغدغه جامعه پرستاری اجرای صحیح قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اجرای فوق‌العاده خاص و کمبود نیرو است.
 
عضوشورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: یکی دیگر از مشکلات و دغدغه‌های اصلی ما در هیأت مدیره‌ها و شورای عالی نظام پرستاری، تعدیل نیروهای دوران کرونا است، زیرا آنها سر بزنگاه به یاری بیماران شتافتند، اما علیرغم قول‌هایی که برای استخدام به آنها داده شد، متاسفانه هیچ قولی عملی نشد و بعد از پیک کرونا این عزیزان تعدیل شدند. 
 
وی درباره نحوه محاسبه فرمول اضافه کار پرستاران عنوان کرد: از جمله مواردی که باعث اعتراض گسترده کادر درمان شد، نحوه محاسبه فرمول اضافه کار است. امیدواریم با همکاری معاونت پرستاری، معاون توسعه وزارت بهداشت و همفکری سازمان نظام پرستاری فرمول جدیدی در محاسبه اضافه کار طراحی شود تا میزان نارضایتی‌ها کاسته شود.‌
 
عباسپور درباره نیروی بهیار گفت: با توجه به اینکه چارت استخدام نیروی دیپلمه در وزارت بهداشت برداشته شده است. ابتدا باید دبیرستان‌های بهیاری، تا تعیین تکلیف نیرو‌های تربیت شده فعلی، تعطیل شوند‌، زیرا از میان دانش آموزان خوب گزینش ورودی انجام می دهند، اما درسهای عمومی خاصی را به آنها اموزش نمیدهند و با توجه به اینکه چارت استخدام آنها برداشته شده است، مجبور هستند فقط با داشتن پنج درصد سهمیه و بدون داشتن سابقه تحصیلی با گروههای تجربی رقابت کرده تا وارد دانشگاه بشوند که یک رقابت یکطرفه و محکوم به شکست است.
 
وی تصریح کرد: نیاز است برای بهیاران هم مانند نیروهای فوریت با دادن یک امتحان داخلی امکان ادامه تحصیل برایشان فراهم شود. اگر امکان تحصیل برای بهیاران محیا شود دیگر نیازی به برگرداندن چارت سازمانی هم نیست.امیدواریم در دوره ششم سازمان نظام پرستاری بتوانیم قدم موثری برای بهیاران برداریم.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: