1401/08/30١٤:٤٨

پرستاران خراسان رضوی نصف استاندارد کشوری

 پرستاران خراسان رضوی نصف استاندارد کشوری

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت:شاخص تعداد پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ۱.۸ است در حالی که این شاخص در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۰.۹ است یعنی شاخص تعداد پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی در این دانشگاه نصف استاندارد کشوری است.

دکتر امیررضا صالح مقدم افزود: این دانشگاه برای جبران کمبود یاد شده نیازمند ۱۰ هزار کادر پرستاری شامل پرستار اتاق عمل، هوشبری و کمک پرستار دیگر است تا به استاندارد کشوری برسد.

وی ادامه داد:سالانه بسته به مجوزهای استخدامی که به دانشگاه‌های علوم پزشکی تعلق می‌گیرد آزمون استخدامی برگزار و جذب نیرو صورت می‌گیرد که این سهمیه استخدامی با توجه به رشد، توسعه و احداث بیمارستان‌ها، افزایش تخت‌های بیمارستانی، بازنشسته شدن و یا اتمام طرح پرستاری پرسنل در مشهد متناسب نیست و محدود است که این مشکل نیز در سطح کشور هم وجود دارد.

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص این که سالانه چه تعداد پرستار به جمعیت پرستاران زیر پوشش این دانشگاه اضافه می شود گفت: هم اکنون حدود ۱۰ هزار نفر کادر پرستاری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد شاغل هستند و حدود چهار هزار نفر کادر پرستاری در بیمارستان‌های غیردانشگاهی زیر پوشش این دانشگاه فعالیت دارند که حدود ۶۵ درصد آنان زن و بقیه مرد هستند.

صالح مقدم افزود: بیش از ۸۰ درصد از کادر پرستاری زیر پوشش این دانشگاه به اشکال مختلف استخدام هستند و اکثریت آنان استخدام رسمی و بخش کمی از آنان در قالب طرح نیروی انسانی و قراردادهای شرکتی مشغول به فعالیتند.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: