1401/09/05١٢:٥٥

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

نحوه توزیع مبالغ تعرفه گذاری باعث نارضایتی است

نحوه توزیع مبالغ تعرفه گذاری باعث نارضایتی است

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: تضییع حقوق پرستاران،توزیع مبالغ ناچیز، اعمال سلایق شخصی برخی مدیران و عدم پایبندی به توافقات موجب نارضایتی پرستاران شده است و خواسته بر حق ما این است که کل بودجه اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در مسیر خودش هزینه شود.

اعظم فخر محمودی در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری بیان کرد: سبک و شیوه‌ی علی‌الحساب قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مورد قبول سازمان نظام پرستاری نیست.
 
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: وزارت بهداشت موظف است از ابتدای دی‌ماه سال گذشته که دستورالعمل تعرفه گذاری خدمات پرستاری ابلاغ شده است، پرداخت‌ها را اجرایی نماید.
 
وی گفت: ردیف بودجه اختصاصی و اعتبارات لازم مهیا شده است. لذا؛ تضییع حقوق پرستاران،توزیع مبالغ ناچیز، اعمال سلایق شخصی برخی مدیران و عدم پایبندی به توافقات موجب نارضایتی پرستاران شده است و خواسته بر حق ما این است که کل بودجه اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در مسیر خودش هزینه شود. 
 
محمودی افزود: اجرای قانون تعرفه گذاری در حقیقت ارزش بخشیدن به خدمات اجرایی پرستاران است و همانطور که می‌دانیم بخش عظیم مراقبتهای پرستاری توسط پرستاران انجام می‌شود. 
 
وی ادامه داد: به دور از انصاف است که پرستاران نتوانند همانند سایر کارشناسان پروانه‌دار حق‌الزحمه خدمات خود را دریافت نمایند. با توجه به اینکه این بودجه از دریافتی بیمه‌ها تامین می‌شود و منبع آن مشخص است، همچنین بار مالی‌ای برای دانشگاهای علوم پزشکی ندارد. لذا انتظار می‌رود تسهیل بیشتری از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی داشته باشد و ساز و کار ثبت مستندات در سیستم his صورت بگیرد، تا پرستاران بتوانند طبق قانون و عدالت حق الزحمه خدمات خود را دریافت کنند. 
 
محمودی بیان کرد: به عنوان نماینده شورای عالی سازمان نظام پرستاری و یک پرستار در آستانه روز پرستار از مسئولان تقاضا دارم که اجازه ندهند زحمات و تلاشهای این قشر زحمتکش و ایثارگر نادیده گرفته شود و حداقل حق پرستاران و برقراری شیوه صحیح و عادلانه بازتوزیع تعرفه گذاری خدمات پرستاری در نظر گرفته شود .
 
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری درباره مطالبه دیگر پرستاران افزود: خواستهء دیگر پرستاران برقراری فوق العاده خاص هرچه سریع تر است. امیدواریم مسئولان برای قدردانی از زحمات ایثار گرایانه پرستاران در بحران کرونا به اجرایی شدن آیین نامه فوق العاده خاص جامعه عمل بپوشانند. 
 
محمودی در پایان تصریح کرد: شایسته است برای آسیب دیدگان تمامی رده‌های پیراپزشکی که طبق شواهد و مستندات پزشکی بخشی از سلامت خود را از دست داده اند؛ حق جانبازی در نظر گرفته شود.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: