1403/04/18١٠:٢٩

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

فرمول سازمان نظام پرستاری، اجرای قانون تعرفه گذاری را اصلاح می کند

فرمول سازمان نظام پرستاری، اجرای قانون تعرفه گذاری را اصلاح می کند

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: با فرمول جدید سازمان نظام پرستاری برای اجرای قانون تعرفه گذاری، پرداخت تعرفه ها شفاف و 60 تا 70 درصد تعرفه ها مستقیم به پرستاران تعلق می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری دکتر احمد نجاتیان در نشست رسمی با روسای هیئت مدیره های استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در مجتمع مدافعین سلامت مشهد افزود: فرمول جاری محاسبه تعرفه های پرستاری با وجود اصلاحات خوبی که در دو نوبت در معاونت پرستاری انجام شد، هنوز غیر واقعی و غیر شفاف است.

وی گفت: با فرمول پیشنهادی جدید سازمان نظام پرستاری با توجه به بودجه های اختصاص داده شده از سوی دولت، بیمه ها و پرداختی مردم، حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد تعرفه پرستاری به طور مستقیم به خود پرستار تعلق می گیرد.

وی ادامه داد: فرمول جدید پیشنهادی سازمان نظام پرستاری شفافیت را در محاسبه و پرداخت تعرفه های پرستاری ایجاد می کند و از اعمال نظرهای شخصی جلوگیری می شود.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری با تاکید بر اهمیت نقش هیئت مدیره های نظام پرستاری گفت: حضور فعال هیئت مدیره های نظام پرستاری در سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت بر برنامه های سازمان نظام پرستاری بسیار مهم است. بر این اساس مجمع عمومی سازمان نظام پرستاری فعال می شود و حتما به منظور تقویت جایگاه آن به صورت سالانه جلسه مجمع عمومی سازمان نظام پرستاری برگزار می شود.

دکتر نجاتیان گفت: ایجاد مجامع استانی نیز فرصتی مناسب برای گفتگوهای داخل استان در موضوعات خاص پرستاری و تبادل تجارب و انجام ماموریت‌های خاص در جهت اهداف کلان نظام پرستاری است.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری افزود: در چند سال گذشته میزان رشد سازمان مرکزی و هیات مدیره ها یکسان نبوده و امروز در اکثر هیئت مدیره ها با مشکلات مالی و اداری مواجه هستیم که حتما برای توانمندسازی آنها تلاش می کنیم.

نشست هیئت مدیره های نظام پرستاری خراسان بزرگ با رئیس کل جدید سازمان نظام پرستاری، اولین نشست رسمی دکتر نجاتیان با هیئت مدیره های استان ها بود که با حضور محمد صادقی مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مسعود فاطمی معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری و تعدادی از اعضای شورای عالی نظام پرستاری در مشهد برگزار شد.


 
نسخه چاپي

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: